Produkte > LEMO > FGG.0K.303.CYZC25Z
FGG.0K.303.CYZC25Z LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: LKP KEYG 3C CHR 2.5MM C BR
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 8A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 3
Orientation: G
Shell Size - Insert: 303
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.083" ~ 0.098" (2.10mm ~ 2.50mm)
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0K.303.CYZC25Z LEMO
Description: LKP KEYG 3C CHR 2.5MM C BR, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 8A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 3, Orientation: G, Shell Size - Insert: 303, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.083" ~ 0.098" (2.10mm ~ 2.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.0K.303.CYZC25Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug Housing
Shielding: Shielded
Number of Positions: 3
Type: For Male Pins
Orientation: G
Shell Size - Insert: 303
Contact Type: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Contact Size: 0.9mm