Produkte > LEMO > FGG.1B.302.CLAD62Z
FGG.1B.302.CLAD62Z
FGG.1B.302.CLAD62Z LEMO
FGG.1B.302.CLAD62Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 15A
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)