Produkte > LEMO > FGG.1B.304.CLAD62Z
FGG.1B.304.CLAD62Z
FGG.1B.304.CLAD62Z LEMO
FGG.1B.304.CLAD62Z-20130325143702286.PDF
Hersteller: LEMO
Category: LEMO connectors
Description: Connector: circular; 1B; plug; male; PIN: 4; soldering; for cable
Type of connector: circular
Manufacturer series: 1B
Connector: plug
Kind of connector: male
Number of pins: 4
Electrical mounting: soldering
Mechanical mounting: for cable
Current rating: 10A
Connector variant: for strain relief
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.1B.304.CLAD62Z LEMO
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 245 Stücke:
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
auf Bestellung 123 Stücke:
tariffCode: 85366990
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: -
Verschluss: Push-Pull
isCanonical: Y
Steckverbinderüberzug: Chrom
IP-Schutzart: IP50
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 4Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: -
Steckverbinder: Standard Circular Connector
Rundsteckverbinderkontakt: Lötstift
Rundsteckverbindergehäuse: Kabelstecker
Produktpalette: 1B Series
productTraceability: No
Steckverbindermaterial: Messinggehäuse
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
auf Bestellung 326 Stücke:
FGG.1B.304.CLAD62Z Hersteller : Lemo FGG.1B.304.CLAD62Z.pdf 4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Група товару: Розніми круглі, в тому числі DIN, MiniDIN Од. вим: шт