Produkte > LEMO > FGG.1B.307.CLAD62Z
FGG.1B.307.CLAD62Z
FGG.1B.307.CLAD62Z LEMO
FGG.1B.307.CLAD62Z-20130325144532662.PDF
Hersteller: LEMO
Category: LEMO connectors
Description: Connector: circular; 1B; plug; male; PIN: 7; soldering; for cable; 7A
Type of connector: circular
Manufacturer series: 1B
Connector: plug
Kind of connector: male
Number of pins: 7
Electrical mounting: soldering
Mechanical mounting: for cable
Current rating: 7A
Connector variant: for strain relief
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.1B.307.CLAD62Z LEMO
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Shell Size - Insert: 307
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)