Produkte > LEMO > FGG.2B.304.CLAD92Z
FGG.2B.304.CLAD92Z
FGG.2B.304.CLAD92Z LEMO
FGG.2B.304.CLAD92Z.pdf
Hersteller: LEMO
Category: LEMO connectors
Description: Connector: circular; 2B; plug; male; PIN: 4; soldering; for cable
Type of connector: circular
Manufacturer series: 2B
Connector: plug
Kind of connector: male
Number of pins: 4
Electrical mounting: soldering
Mechanical mounting: for cable
Current rating: 15A
IP rating: IP50
Locking system: external bayonet; push-pull
Cable external diameter: 8.3...9.2mm
Spatial orientation: straight
Wire cross-section: 0.5mm2
Connector variant: for strain relief
auf Bestellung 24 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.2B.304.CLAD92Z LEMO
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Color: Silver
Current Rating (Amps): 15A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 4
Orientation: G
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)