Produkte > LEMO > FGG.2B.305.CLAD99
FGG.2B.305.CLAD99 LEMO
FGG.2B.305.CLAD99.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 14A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 5
Orientation: G
Shell Size - Insert: 305
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.362" ~ 0.390" (9.20mm ~ 9.90mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.2B.305.CLAD99 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 14A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 5, Orientation: G, Shell Size - Insert: 305, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.362" ~ 0.390" (9.20mm ~ 9.90mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.2B.305.CLAD99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.2B.305.CLAD99 Hersteller : LEMO FGG.2B.305.CLAD99.pdf Category: LEMO connectors
Description: Connector: circular; 2B; plug; male; PIN: 5; soldering; for cable
Type of connector: circular
Locking system: external bayonet; push-pull
Mechanical mounting: for cable
IP rating: IP50
Kind of connector: male
Connector: plug
Electrical mounting: soldering
Spatial orientation: straight
Wire cross-section: 0.5...1mm2
Number of pins: 5
Current rating: 14A