Produkte > LEMO > FGG.2B.316.CLAD72
FGG.2B.316.CLAD72 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 16P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6A
Shell Size - Insert: 316
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.2B.316.CLAD72 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 16P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 16, Orientation: G, Shell Size - Insert: 316, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.2B.316.CLAD72
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.2B.316.CLAD72 Hersteller : PEI-Genesis unipole_multipole.pdf Description: LBP KeyG 16C CHR 7.2mm D