Produkte > LEMO > FGG.3B.306.CLAD11
FGG.3B.306.CLAD11 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 17A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 6
Orientation: G
Shell Size - Insert: 306
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.398" ~ 0.433" (10.10mm ~ 11.00mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.3B.306.CLAD11 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 17A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 6, Orientation: G, Shell Size - Insert: 306, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.398" ~ 0.433" (10.10mm ~ 11.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.3B.306.CLAD11
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.3B.306.CLAD11 Hersteller : PEI-Genesis unipole_multipole.pdf Description: LBP KeyG 6C CHR 11.0mm D