Produkte > ONSEMI / FAIRCHILD > FGH40T65SPD-F085
FGH40T65SPD-F085
FGH40T65SPD-F085 onsemi / Fairchild
FGH40T65SPD_F085_D-2313212.pdf
Hersteller: onsemi / Fairchild
IGBT Transistors 650V 40A Field Stop Trench IGBT
auf Bestellung 648 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGH40T65SPD-F085 onsemi / Fairchild
Description: IGBT NPT 650V 80A TO-247-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 40A, Supplier Device Package: TO-247-3, IGBT Type: NPT, Td (on/off) @ 25°C: 18ns/35ns, Switching Energy: 1.16mJ (on), 270µJ (off), Test Condition: 400V, 40A, 6Ohm, 15V, Gate Charge: 36 nC, Grade: Automotive, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 80 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 120 A, Power - Max: 267 W, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote FGH40T65SPD-F085
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGH40T65SPD-F085 FGH40T65SPD-F085 Hersteller : ON Semiconductor fgh40t65spd-f085-d.pdf Trans IGBT Chip N-CH 650V 80A 267W Automotive AEC-Q101 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
auf Bestellung 146 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
auf Bestellung 146 Stücke:
FGH40T65SPD-F085 Hersteller : ON Semiconductor FGH40T65SP_F085-D.PDF
auf Bestellung 400 Stücke:
FGH40T65SPD-F085 Hersteller : ONSEMI ONSM-S-A0013933712-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: ONSEMI - FGH40T65SPD-F085 - IGBT, 80 A, 267 W, 650 V, TO-247, 3 Pin(s)
tariffCode: 85412900
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Kollektor-Emitter-Spannung, max.: 650V
rohsCompliant: YES
Verlustleistung: 267W
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
euEccn: NLR
Kontinuierlicher Kollektorstrom: 80A
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Betriebstemperatur, max.: 175°C
usEccn: EAR99
Produktpalette: -
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
auf Bestellung 32 Stücke:
FGH40T65SPD-F085 FGH40T65SPD-F085 Hersteller : onsemi FGH40T65SP_F085-D.PDF Description: IGBT NPT 650V 80A TO-247-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 40A
Supplier Device Package: TO-247-3
IGBT Type: NPT
Td (on/off) @ 25°C: 18ns/35ns
Switching Energy: 1.16mJ (on), 270µJ (off)
Test Condition: 400V, 40A, 6Ohm, 15V
Gate Charge: 36 nC
Grade: Automotive
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 80 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 120 A
Power - Max: 267 W