Produkte > ON SEMICONDUCTOR > FGH40T65SPD-F155
FGH40T65SPD-F155
FGH40T65SPD-F155 ON Semiconductor
fgh40t65spd-d.pdf
Hersteller: ON Semiconductor
Trans IGBT Chip N-CH 650V 80A 267W 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
auf Bestellung 450 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 141
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGH40T65SPD-F155 ON Semiconductor
Description: IGBT TRENCH FS 650V 80A TO-247-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 34 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 40A, Supplier Device Package: TO-247-3, IGBT Type: Trench Field Stop, Td (on/off) @ 25°C: 16ns/37ns, Switching Energy: 1.16mJ (on), 280µJ (off), Test Condition: 400V, 40A, 6Ohm, 15V, Gate Charge: 35 nC, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 80 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 120 A, Power - Max: 267 W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGH40T65SPD-F155 FGH40T65SPD-F155 Hersteller : ON Semiconductor fgh40t65spd-d.pdf Trans IGBT Chip N-CH 650V 80A 267W 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
auf Bestellung 761 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 141
FGH40T65SPD-F155 Hersteller : ONS/FAI fgh40t65spd-d.pdf IGBT 650V 80A 267W TO-247 Група товару: Транзистори Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
FGH40T65SPD-F155 FGH40T65SPD-F155 Hersteller : onsemi fgh40t65spd-d.pdf Description: IGBT TRENCH FS 650V 80A TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 34 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 40A
Supplier Device Package: TO-247-3
IGBT Type: Trench Field Stop
Td (on/off) @ 25°C: 16ns/37ns
Switching Energy: 1.16mJ (on), 280µJ (off)
Test Condition: 400V, 40A, 6Ohm, 15V
Gate Charge: 35 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 80 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 120 A
Power - Max: 267 W
Produkt ist nicht verfügbar
FGH40T65SPD-F155 FGH40T65SPD-F155 Hersteller : onsemi / Fairchild FGH40T65SPD_D-2313427.pdf IGBT Transistors FS3TIGBT TO247 40A 650V