FGH75N60SFTU
FGH75N60SFTU Fairchild Semiconductor
FAIRS27275-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Fairchild Semiconductor
Description: N-CHANNEL IGBT
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.9V @ 15V, 75A
Supplier Device Package: TO-247
IGBT Type: Field Stop
Td (on/off) @ 25°C: 26ns/138ns
Switching Energy: 2.7mJ (on), 1mJ (off)
Test Condition: 400V, 75A, 3Ohm, 15V
Gate Charge: 250 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 150 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 225 A
Power - Max: 452 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGH75N60SFTU Fairchild Semiconductor
Description: N-CHANNEL IGBT, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.9V @ 15V, 75A, Supplier Device Package: TO-247, IGBT Type: Field Stop, Td (on/off) @ 25°C: 26ns/138ns, Switching Energy: 2.7mJ (on), 1mJ (off), Test Condition: 400V, 75A, 3Ohm, 15V, Gate Charge: 250 nC, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 150 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 225 A, Power - Max: 452 W.
Weitere Produktangebote FGH75N60SFTU
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGH75N60SFTU FGH75N60SFTU Hersteller : onsemi / Fairchild FGH75N60SF-1300687.pdf IGBT Transistors N-CH/75A 600V FS Planar