FH12-10S-0.5SH(55) Hirose
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FH12-10S-0.5SH(55) Hirose
Description: CONN FFC BOTTOM 10POS 0.5MM R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Zero Insertion Force (ZIF), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 10, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.079" (2.00mm), Locking Feature: Flip Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Polyamide (PA), Nylon, Cable End Type: Straight, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom, Part Status: Active.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
FH12-10S-0.5SH(55) | Hersteller : Hirose |
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 0.5mm Solder RA SMD T/R |
auf Bestellung 566 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 330 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
FH12-10S-0.5SH(55) | Hersteller : Hirose Electric Co Ltd |
auf Bestellung 20000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
auf Bestellung 1250 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
FH12-10S-0.5SH(55) | Hersteller : Hirose Connector |
FFC & FPC Connectors 0.5MM 10 POS R/A BTTM SMT GLD |
Description: CONN FFC BOTTOM 10POS 0.5MM R/APackaging: Cut Tape (CT) Features: Zero Insertion Force (ZIF) Contact Finish: Gold Voltage Rating: 50V Mounting Type: Surface Mount, Right Angle Number of Positions: 10 Pitch: 0.020" (0.50mm) Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Termination: Solder Height Above Board: 0.079" (2.00mm) Locking Feature: Flip Lock Material Flammability Rating: UL94 V-0 Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS) Contact Material: Phosphor Bronze FFC, FCB Thickness: 0.30mm Housing Material: Polyamide (PA), Nylon Cable End Type: Straight Flat Flex Type: FFC, FPC Connector/Contact Type: Contacts, Bottom Part Status: Active |
auf Bestellung 1 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
FH12-10S-0.5SH(55) | Hersteller : HIROSE / HRS |
Description: HIROSE / HRS - FH12-10S-0.5SH(55) - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, ZIF, 0.5 mm, 10 Kontakt(e), Buchse, FH12, OberflächenmontagetariffCode: 85366930 rohsCompliant: YES FFC/FPC-Dicke: 0.3mm Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Kontaktmaterial: Phosphorbronze isCanonical: Y Ausführung: Buchse usEccn: EAR99 Anzahl der Kontakte: 10Kontakt(e) euEccn: NLR Kontaktposition: Unten Produktpalette: FH12 productTraceability: No Kontaktanschluss: Oberflächenmontage Anzahl der Reihen: 1 Reihe Rastermaß: 0.5mm SVHC: No SVHC (23-Jan-2024) |
Category: Connectors FFC/FPC 0.5mmDescription: Connector: FFC/FPC; gold-plated; SMT; 500mA; 50V; FH12; PIN: 10 Manufacturer series: FH12 Operating temperature: -40...85°C Contact material: phosphor bronze Body material: polyamide Type of connector: FFC/FPC Electrical mounting: SMT Flammability rating: UL94V-0 Contact plating: gold-plated Tape pitch: 0.5mm Current rating: 0.5A Number of pins: 10 Rated voltage: 50V Connector variant: bottom contacts; ZIF Locking system: FlipLock Spatial orientation: horizontal |