Produkte > LEMO > FHG.3B.318.CYCD12
FHG.3B.318.CYCD12 LEMO
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 18
Orientation: G
Shell Size - Insert: 318
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.425" ~ 0.469" (10.80mm ~ 11.90mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FHG.3B.318.CYCD12 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 18, Orientation: G, Shell Size - Insert: 318, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.425" ~ 0.469" (10.80mm ~ 11.90mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FHG.3B.318.CYCD12
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FHG.3B.318.CYCD12 Hersteller : PEI-Genesis Description: LB90 KeyG 18C CHR 12.0mm D
Packaging: Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
FHG.3B.318.CYCD12 FHG.3B.318.CYCD12 Hersteller : LEMO FHG_3B_318_CYCD12-1940054.pdf Circular Push Pull Connectors LB90 KeyG 18C CHR 12.0mm D