Produkte > LEMO > FHG.3B.324.CLAD92
FHG.3B.324.CLAD92 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 24P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 4A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 24
Orientation: G
Shell Size - Insert: 324
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.303" ~ 0.362" (7.70mm ~ 9.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details FHG.3B.324.CLAD92 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 24P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 4A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 24, Orientation: G, Shell Size - Insert: 324, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.303" ~ 0.362" (7.70mm ~ 9.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FHG.3B.324.CLAD92
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FHG.3B.324.CLAD92 Hersteller : PEI-Genesis unipole_multipole.pdf Description: LB90 KeyG 24C CHR 9.2mm D