Produkte > SENSATA-CYNERGY3 > FLPVA50B100
FLPVA50B100
FLPVA50B100 Sensata-Cynergy3
cynergy3-fla15-v2.pdf
Hersteller: Sensata-Cynergy3
Description: SINGLE FLOAT SWITCH TWO LEVEL ST
Packaging: Bulk
Output Type: Switch (Single Float)
Voltage Rating: 120VDC, 200VAC
Mounting Type: Male 1/4" (6.35mm) BSP
Type: Liquid
Operating Temperature: -20°C ~ 79°C
Output Configuration: SPST-NC
Minimum Liquid Specific Gravity: 0.8
Switch Actuation Level: 1.969" ~ 3.937" (50mm ~ 100mm)
Material - Housing & Prism: 316 Stainless Steel
Part Status: Active
Current: 400 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details FLPVA50B100 Sensata-Cynergy3
Description: SINGLE FLOAT SWITCH TWO LEVEL ST, Packaging: Bulk, Output Type: Switch (Single Float), Voltage Rating: 120VDC, 200VAC, Mounting Type: Male 1/4" (6.35mm) BSP, Type: Liquid, Operating Temperature: -20°C ~ 79°C, Output Configuration: SPST-NC, Minimum Liquid Specific Gravity: 0.8, Switch Actuation Level: 1.969" ~ 3.937" (50mm ~ 100mm), Material - Housing & Prism: 316 Stainless Steel, Part Status: Active, Current: 400 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
FLPVA50B100 FLPVA50B100 Hersteller : SENSATA / CYNERGY3 3540465.pdf Description: SENSATA / CYNERGY3 - FLPVA50B100 - Schwimmerschalter, Produktreihe FLPV, einfach, 10 bar, 0.4A, Edelstahl, 100mm unten, 140mm Länge
rohsPhthalatesCompliant: YES
Betriebsdruck, max.: 10bar
Sensorgehäusematerial: Edelstahl
Ausgangsstrom: 400mA