FM2000GP-TP
FM2000GP-TP MCC (Micro Commercial Components)
FM2000GP(SMA).pdf
Hersteller: MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE STD 2000V 500MA DO214AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 500 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 8pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 500mA
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 2000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.5 V @ 500 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 2000 V
auf Bestellung 22500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FM2000GP-TP MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE STD 2000V 500MA DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 500 ns, Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 8pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 500mA, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 2000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.5 V @ 500 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 2000 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FM2000GP-TP FM2000GP-TP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) FM2000GP(SMA).pdf Rectifiers 0.5A High Voltage Fast Recovery Rectifiers
auf Bestellung 4497 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
FM2000GP-TP FM2000GP-TP Hersteller : MCC (Micro Commercial Components) FM2000GP(SMA).pdf Description: DIODE STD 2000V 500MA DO214AC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Standard
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 31
FM2000GP-TP FM2000GP-TP Hersteller : Micro Commercial Components fm2000gpsma.pdf Diode Switching 2KV 0.5A 2-Pin SMA T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
FM2000GP-TP Hersteller : MIC FM2000GP(SMA).pdf DIODE GEN PURP 2KV 500MA DO214AC Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт