Produkte > TE CONNECTIVITY > FM200CAXXX
FM200CAXXX
FM200CAXXX TE Connectivity
pgurl_1293.pdf
Hersteller: TE Connectivity
Contactor, 120AC Coil Voltage, 3PST-NO, 3 Form A, Flange Mount
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FM200CAXXX TE Connectivity
Description: FM200CAXXX=CONTACTOR,3PST-NO,, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 115VAC, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Contact Form: 3PST-NO (DM) (3 Form X), Contact Rating (Current): 200 A, Switching Voltage: 750VAC, 60VDC - Max, Must Release Voltage: 11.5 VAC, Must Operate Voltage: 57.5 VAC, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote FM200CAXXX
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115VAC
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Form: 3PST-NO (DM) (3 Form X)
Contact Rating (Current): 200 A
Switching Voltage: 750VAC, 60VDC - Max
Must Release Voltage: 11.5 VAC
Must Operate Voltage: 57.5 VAC