FM200CBXX TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=5-1773450-5_sec7_FM200&DocType=CS&DocLang=English
Hersteller: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Description: FM200CBXX=RELAY, 2PST, 115VAC CO
Packaging: Bulk
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115VAC
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Termination Style: Connector
Contact Form: DPST-NO (DM) (2 Form X)
Contact Rating (Current): 200 A
Switching Voltage: 750VAC, 60VDC - Max
Must Operate Voltage: 92 VAC
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details FM200CBXX TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Description: FM200CBXX=RELAY, 2PST, 115VAC CO, Packaging: Bulk, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 115VAC, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Termination Style: Connector, Contact Form: DPST-NO (DM) (2 Form X), Contact Rating (Current): 200 A, Switching Voltage: 750VAC, 60VDC - Max, Must Operate Voltage: 92 VAC, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote FM200CBXX
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FM200CBXX Hersteller : TE Connectivity ENG_CS_5_1773450_5_sec7_FM200_0313_5_1773450_5_Sec-3350715.pdf Contactors - Electromechanical RLY 2PST 115VAC COIL