FM200EAXXX TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=5-1773450-5_sec7_FM200&DocType=CS&DocLang=English
Hersteller: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Description: FM200EAXXX=RELAY, 3PST, 240VAC C
Packaging: Bulk
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Form: 3PST-NO (DM) (3 Form X)
Contact Rating (Current): 200 A
Switching Voltage: 750VAC, 60VDC - Max
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details FM200EAXXX TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Description: FM200EAXXX=RELAY, 3PST, 240VAC C, Packaging: Bulk, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Contact Form: 3PST-NO (DM) (3 Form X), Contact Rating (Current): 200 A, Switching Voltage: 750VAC, 60VDC - Max, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote FM200EAXXX
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FM200EAXXX Hersteller : TE Connectivity DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=5-1773450-5_sec7_FM200&DocType=CS&DocLang=English Industrial Relays RLY 3PST 240VAC COIL