FM200FAX
FM200FAX TE Connectivity
eng_cs_5-1773450-5_sec7_fm200_0313_5-1773450-5_sec7_fm200.pdf
Hersteller: TE Connectivity
Contactor 200 Amps
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FM200FAX TE Connectivity
Description: FM200FAX = RELAY, SPST, 48 VDC C, Packaging: Bulk, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X), Contact Rating (Current): 200 A, Switching Voltage: 750VAC, 60VDC - Max, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
auf Bestellung 4 Stücke:
FM200FAX Hersteller : TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=5-1773450-5_sec7_FM200&DocType=CS&DocLang=English Description: FM200FAX = RELAY, SPST, 48 VDC C
Packaging: Bulk
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X)
Contact Rating (Current): 200 A
Switching Voltage: 750VAC, 60VDC - Max