FP0404R1-R022-R
FP0404R1-R022-R Eaton - Electronics Division
eaton-fp0404-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 22NH 40A 0.32 MOHM SMD
Tolerance: ±15%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.32mOhm
Current - Saturation (Isat): 40A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 22 nH
Current Rating (Amps): 40 A
auf Bestellung 5400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP0404R1-R022-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 22NH 40A 0.32 MOHM SMD, Tolerance: ±15%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.32mOhm, Current - Saturation (Isat): 40A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 22 nH, Current Rating (Amps): 40 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP0404R1-R022-R FP0404R1-R022-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp0404-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 22NH 40A 0.32 MOHM SMD
Tolerance: ±15%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 0.32mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 22 nH
Current Rating (Amps): 40 A
auf Bestellung 5501 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
FP0404R1-R022-R FP0404R1-R022-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_fp0404_high_current_power_inductors_data_she-1608724.pdf Power Inductors - SMD 22nH 40A
Mindestbestellmenge: 2
Description: Inductor: wire; SMD; 22nH; Ioper: 40A; 4x4x3mm; Isat: 32A; 320uΩ
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 22nH
Operating current: 40A
Body dimensions: 4x4x3mm
Saturation current: 32A
Operating temperature: -40...125°C