FP0404R1-R100-R
FP0404R1-R100-R Eaton - Electronics Division
eaton-fp0404-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100NH 40A 0.32MOHM SMD
Tolerance: ±15%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.32mOhm
Current - Saturation (Isat): 15.6A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 100 nH
Current Rating (Amps): 40 A
auf Bestellung 1463 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP0404R1-R100-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100NH 40A 0.32MOHM SMD, Tolerance: ±15%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.32mOhm, Current - Saturation (Isat): 15.6A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 100 nH, Current Rating (Amps): 40 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP0404R1-R100-R FP0404R1-R100-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_fp0404_high_current_power_inductors_data_she-1608724.pdf Power Inductors - SMD 100nH 15.6A FLAT-PAC FP0404
auf Bestellung 2738 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
FP0404R1-R100-R FP0404R1-R100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-fp0404-high-current-power-inductors-data-she-1608724.pdf Fixed Inductors 100nH 15.6A FLAT-PAC FP0404
FP0404R1-R100-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK bus_elx_ds_4373_fp0404_series.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - FP0404R1-R100-R - 100 NH UNSHIELDED DRUM CORE, WIREWOUND
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
FP0404R1-R100-R FP0404R1-R100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp0404-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100NH 40A 0.32MOHM SMD
Tolerance: ±15%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 0.32mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 100 nH
Current Rating (Amps): 40 A