FP0505R1-R100-R
FP0505R1-R100-R Eaton - Electronics Division
eaton-FP0505R-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100NH 30A 0.38MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.38mOhm
Current - Saturation (Isat): 24A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.189" (4.80mm)
Part Status: Active
Inductance: 100 nH
Current Rating (Amps): 30 A
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP0505R1-R100-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100NH 30A 0.38MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.38mOhm, Current - Saturation (Isat): 24A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.189" (4.80mm), Part Status: Active, Inductance: 100 nH, Current Rating (Amps): 30 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP0505R1-R100-R FP0505R1-R100-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-FP0505R-inductor-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 100nH 34APK 2 PAD
auf Bestellung 960 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
FP0505R1-R100-R FP0505R1-R100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-FP0505R-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100NH 30A 0.38MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 0.38mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 100 nH
Current Rating (Amps): 30 A
auf Bestellung 4857 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
FP0505R1-R100-R FP0505R1-R100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-FP0505R-inductor-data-sheet-1608471.pdf Power Inductors - SMD 100nH 34APK 2 PAD