FP0805R1-R20-R
FP0805R1-R20-R Eaton - Electronics Division
eaton-fp0805-power-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 200NH 65A 0.17MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.300" L x 0.295" W (7.62mm x 7.49mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.17mOhm
Current - Saturation (Isat): 20A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.195" (4.96mm)
Inductance: 200 nH
Current Rating (Amps): 65 A
auf Bestellung 950 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 950
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP0805R1-R20-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 200NH 65A 0.17MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.300" L x 0.295" W (7.62mm x 7.49mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.17mOhm, Current - Saturation (Isat): 20A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.195" (4.96mm), Inductance: 200 nH, Current Rating (Amps): 65 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP0805R1-R20-R FP0805R1-R20-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-fp0805-power-inductor-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 200nH 20A Flat-Pac FP0805
auf Bestellung 887 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
FP0805R1-R20-R FP0805R1-R20-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_fp0805_power_inductor_data_sheet-1608509.pdf Power Inductors - SMD 200nH 20A Flat-Pac FP0805
auf Bestellung 907 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
FP0805R1-R20-R FP0805R1-R20-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp0805-power-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 200NH 65A 0.17MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 0.17mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 200 nH
Current Rating (Amps): 65 A
auf Bestellung 1975 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
FP0805R1-R20-R FP0805R1-R20-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-fp0805-power-inductor-data-sheet-1608509.pdf Power Inductors - SMD 200nH 20A Flat-Pac FP0805
auf Bestellung 907 Stücke:
FP0805R1-R20-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK eaton-fp0805-power-inductor-data-sheet.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - FP0805R1-R20-R - 200 NH UNSHIELDED DRUM CORE, WIREWOUND