FP1006R1-R10-R
FP1006R1-R10-R Eaton - Electronics Division
eaton-fp1006-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100NH 53A 0.27MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.402" L x 0.315" W (10.20mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.27mOhm
Current - Saturation (Isat): 85A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 100 nH
Current Rating (Amps): 53 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1006R1-R10-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100NH 53A 0.27MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.402" L x 0.315" W (10.20mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.27mOhm, Current - Saturation (Isat): 85A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Active, Inductance: 100 nH, Current Rating (Amps): 53 A.
Weitere Produktangebote FP1006R1-R10-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1006R1-R10-R FP1006R1-R10-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1006-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100NH 53A 0.27MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 0.27mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 100 nH
Current Rating (Amps): 53 A
Produkt ist nicht verfügbar
FP1006R1-R10-R FP1006R1-R10-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_4338_FP1006-335862.pdf Fixed Inductors 100nH 85A Flat-Pac FP1006