Produkte > EATON ELECTRONICS > FP1007R2-R30-R
FP1007R2-R30-R
FP1007R2-R30-R Eaton Electronics
eaton-fp1007-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 300nH 32A Flat-Pac FP1007
auf Bestellung 739 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1007R2-R30-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 300NH 51A 0.48MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.402" L x 0.307" W (10.20mm x 7.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.48mOhm, Current - Saturation (Isat): 32A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Inductance: 300 nH, Current Rating (Amps): 51 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1007R2-R30-R FP1007R2-R30-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1007-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 300NH 51A 0.48MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.402" L x 0.307" W (10.20mm x 7.80mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.48mOhm
Current - Saturation (Isat): 32A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Inductance: 300 nH
Current Rating (Amps): 51 A
auf Bestellung 1094 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
FP1007R2-R30-R FP1007R2-R30-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_fp1007_high_current_power_inductors_data_she-1608704.pdf Power Inductors - SMD 300nH 32A Flat-Pac FP1007
auf Bestellung 743 Stücke:
FP1007R2-R30-R FP1007R2-R30-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_fp1007_high_current_power_inductors_data_she-1608704.pdf Fixed Inductors 300nH 32A Flat-Pac FP1007
auf Bestellung 250 Stücke:
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 0.48mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 300 nH
Current Rating (Amps): 51 A