FP1007R6-R47-R
FP1007R6-R47-R Eaton - Electronics Division
eaton-fp1007r6-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470NH 61A 0.29MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.29mOhm
Current - Saturation (Isat): 23.5A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 61 A
auf Bestellung 39900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 700
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1007R6-R47-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470NH 61A 0.29MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.29mOhm, Current - Saturation (Isat): 23.5A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Inductance: 470 nH, Current Rating (Amps): 61 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1007R6-R47-R FP1007R6-R47-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-fp1007r6-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 470nH 23.5A Flat-Pac FP1007R6
auf Bestellung 1938 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
FP1007R6-R47-R FP1007R6-R47-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1007r6-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 470NH 61A 0.29MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 0.29mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 61 A
Mindestbestellmenge: 9
FP1007R6-R47-R FP1007R6-R47-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_fp1007r6_high_current_power_inductors_data_s-1608751.pdf Power Inductors - SMD 470nH 23.5A Flat-Pac FP1007R6
FP1007R6-R47-R FP1007R6-R47-R Hersteller : Coiltronics / Eaton bus-elx-ds-10007-fp1007r6-273076.pdf Fixed Inductors 470nH 23.5A Flat-Pac FP1007R6