FP1008-150-R
FP1008-150-R Eaton - Electronics Division
FP1008_Family.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 150NH 63A 0.17MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.17mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Inductance: 150 nH
Current Rating (Amps): 63 A
auf Bestellung 633 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1008-150-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 150NH 63A 0.17MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.17mOhm, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Inductance: 150 nH, Current Rating (Amps): 63 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1008-150-R FP1008-150-R Hersteller : Eaton Electronics eaton corporation_coois10494-1.pdf Power Inductors - SMD 150nH 63A Flat-Pac FP1008
auf Bestellung 888 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
FP1008-150-R Hersteller : EATON ELECTRIC FP1008_Family.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 1008; 150nH; Ioper: 63A; R: 170uΩ; ±10%; 10.8x8mm
Type of inductor: wire
Operating temperature: -40...125°C
Inductance: 0.15µH
Resistance: 170µΩ
Body dimensions: 10.8x8mm
Height: 8mm
Operating current: 63A
Tolerance: ±10%
Saturation current: 82A
Test frequency: 0.1MHz
Case - inch: 1008
Case - mm: 2520
Core material: ferrite
Mounting: SMD
auf Bestellung 97300 Stücke:
Mindestbestellmenge: 350
FP1008-150-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK FP1008_Family.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - FP1008-150-R - 150 NH UNSHIELDED DRUM CORE, WIREW
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 24850 Stücke:
FP1008-150-R FP1008-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division FP1008_Family.pdf Description: FIXED IND 150NH 63A 0.17MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 0.17mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 150 nH
Current Rating (Amps): 63 A