FP1008-180-R
FP1008-180-R Eaton - Electronics Division
FP1008_Family.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 180NH 63A 0.17MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.17mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 180 nH
Current Rating (Amps): 63 A
auf Bestellung 350 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1008-180-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 180NH 63A 0.17MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.17mOhm, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Inductance: 180 nH, Current Rating (Amps): 63 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1008-180-R FP1008-180-R Hersteller : Eaton - Electronics Division FP1008_Family.pdf Description: FIXED IND 180NH 63A 0.17MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 0.17mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 180 nH
Current Rating (Amps): 63 A
auf Bestellung 410 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
FP1008-180-R FP1008-180-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_corporation_coois10494_1-1734384.pdf Power Inductors - SMD 180nH 62A Flat-Pac FP1008
auf Bestellung 315 Stücke:
FP1008-180-R FP1008-180-R Hersteller : Coiltronics / Eaton bus-elx-ds-10155-fp1008-series-276872.pdf Fixed Inductors 180nH 62A Flat-Pac FP1008