Produkte > COILTRONICS / EATON > FP1008R2-R180-R
FP1008R2-R180-R
FP1008R2-R180-R Coiltronics / Eaton
bus-elx-ds-10408-fp1008r1-2-773516.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Fixed Inductors 180nH 71A PK 2 PAD
auf Bestellung 1000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1008R2-R180-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 180NH 74A 0.18MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.18mOhm, Current - Saturation (Isat): 74A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Inductance: 180 nH, Current Rating (Amps): 74 A.
Weitere Produktangebote FP1008R2-R180-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1008R2-R180-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK coi-fp1008r2-r180-r.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - FP1008R2-R180-R - POWER INDUCTORS-SMD 180NH 71A PK 2
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 1750 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
FP1008R2-R180-R FP1008R2-R180-R Hersteller : Eaton - Electronics Division FP1008R1_R2_DS.pdf Description: FIXED IND 180NH 74A 0.18MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.18mOhm
Current - Saturation (Isat): 74A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Inductance: 180 nH
Current Rating (Amps): 74 A
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 0.18mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 180 nH
Current Rating (Amps): 74 A