FP1008R2-R300-R
FP1008R2-R300-R Eaton - Electronics Division
FP1008R1_R2_DS.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 300NH 74A 0.18MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.18mOhm
Current - Saturation (Isat): 38A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 300 nH
Current Rating (Amps): 74 A
auf Bestellung 448 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1008R2-R300-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 300NH 74A 0.18MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.18mOhm, Current - Saturation (Isat): 38A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Inductance: 300 nH, Current Rating (Amps): 74 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1008R2-R300-R FP1008R2-R300-R Hersteller : Eaton Electronics ETON_S_A0001366048_1-2539604.pdf Power Inductors - SMD 300nH 45A PK 2 PAD
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
FP1008R2-R300-R FP1008R2-R300-R Hersteller : Coiltronics / Eaton ETON_S_A0001366048_1-2539604.pdf Fixed Inductors 300nH 45A PK 2 PAD
auf Bestellung 357 Stücke:
FP1008R2-R300-R FP1008R2-R300-R Hersteller : Eaton - Electronics Division FP1008R1_R2_DS.pdf Description: FIXED IND 300NH 74A 0.18MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 0.18mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 300 nH
Current Rating (Amps): 74 A