FP1008R5-R120-R
FP1008R5-R120-R Eaton - Electronics Division
eaton-fp1008r5-fp1008r6-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 120NH 79A 0.17MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.17mOhm
Current - Saturation (Isat): 84A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 120 nH
Current Rating (Amps): 79 A
auf Bestellung 404 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1008R5-R120-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 120NH 79A 0.17MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.17mOhm, Current - Saturation (Isat): 84A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Inductance: 120 nH, Current Rating (Amps): 79 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1008R5-R120-R FP1008R5-R120-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_fp1008r5_fp1008r6_high_current_power_inducto-1608550.pdf Power Inductors - SMD 120 NH 10%
auf Bestellung 1548 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
FP1008R5-R120-R FP1008R5-R120-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_fp1008r5_fp1008r6_high_current_power_inducto-1608550.pdf Power Inductors - SMD 120 NH 10%
auf Bestellung 1673 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
FP1008R5-R120-R FP1008R5-R120-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1008r5-fp1008r6-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 120NH 79A 0.17MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 0.17mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 120 nH
Current Rating (Amps): 79 A