Produkte > EATON ELECTRONICS > FP1008R6-R100-R
FP1008R6-R100-R
FP1008R6-R100-R Eaton Electronics
eaton_fp1008r5_fp1008r6_high_current_power_inducto-1608550.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 100nH 103A Flat-Pac FP1008
auf Bestellung 91 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1008R6-R100-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 100NH 74A 0.18 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.18mOhm, Current - Saturation (Isat): 81A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Inductance: 100 nH, Current Rating (Amps): 74 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1008R6-R100-R FP1008R6-R100-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_fp1008r5_fp1008r6_high_current_power_inducto-1608550.pdf Power Inductors - SMD 100nH 103A Flat-Pac FP1008
auf Bestellung 111 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
FP1008R6-R100-R FP1008R6-R100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_fp1008r5_fp1008r6_high_current_power_inducto-1608550.pdf Fixed Inductors 100nH 103A Flat-Pac FP1008
auf Bestellung 309 Stücke:
FP1008R6-R100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1008r5-fp1008r6-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100NH 74A 0.18 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.18mOhm
Current - Saturation (Isat): 81A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Inductance: 100 nH
Current Rating (Amps): 74 A
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 500
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 0.18mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 100 nH
Current Rating (Amps): 74 A