Produkte > BUSSMANN / EATON > FP1008R6-R150-R
FP1008R6-R150-R
FP1008R6-R150-R Bussmann / Eaton
eaton_fp1008r5_fp1008r6_high_current_power_inducto-1608550.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Power Inductors - SMD 150nH 85A Flat-Pac FP1008
auf Bestellung 1376 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1008R6-R150-R Bussmann / Eaton
Description: FIXED IND 150NH 74A 0.18MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.18mOhm, Current - Saturation (Isat): 64A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Inductance: 150 nH, Current Rating (Amps): 74 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1008R6-R150-R FP1008R6-R150-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_fp1008r5_fp1008r6_high_current_power_inducto-1608550.pdf Power Inductors - SMD 150nH 85A Flat-Pac FP1008
auf Bestellung 1049 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
FP1008R6-R150-R FP1008R6-R150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1008r5-fp1008r6-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 150NH 74A 0.18MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.18mOhm
Current - Saturation (Isat): 64A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 150 nH
Current Rating (Amps): 74 A
auf Bestellung 463 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
FP1008R6-R150-R FP1008R6-R150-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_fp1008r5_fp1008r6_high_current_power_inducto-1608550.pdf Power Inductors - SMD 150nH 85A Flat-Pac FP1008
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
auf Bestellung 114 Stücke:
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 0.18mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 150 nH
Current Rating (Amps): 74 A