FP1008R7-R100-R
FP1008R7-R100-R Eaton - Electronics Division
eaton-fp1008r7-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100NH 72A 0.12MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.425" L x 0.323" W (10.80mm x 8.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.12mOhm
Current - Saturation (Isat): 84A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.323" (8.20mm)
Part Status: Active
Inductance: 100 nH
Current Rating (Amps): 72 A
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1008R7-R100-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100NH 72A 0.12MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.425" L x 0.323" W (10.80mm x 8.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.12mOhm, Current - Saturation (Isat): 84A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.323" (8.20mm), Part Status: Active, Inductance: 100 nH, Current Rating (Amps): 72 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1008R7-R100-R FP1008R7-R100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1008r7-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100NH 72A 0.12MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 0.12mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 100 nH
Current Rating (Amps): 72 A
auf Bestellung 958 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
FP1008R7-R100-R FP1008R7-R100-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_corporation_eton_s_a0007266479_1-1749000.pdf Power Inductors - SMD 100 NH 10%
auf Bestellung 497 Stücke:
FP1008R7-R100-R FP1008R7-R100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_corporation_eton-s-a0007266479-1-1749000.pdf Fixed Inductors IND Flat Pac, 100nH, 100A,2 PADS, SMT