FP1010R1-R150-R
FP1010R1-R150-R Eaton - Electronics Division
eaton-fp1010r-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 150NH 50A 0.185MOHM SM
Tolerance: ±15%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.185mOhm
Current - Saturation (Isat): 64A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Inductance: 150 nH
Current Rating (Amps): 50 A
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 300
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1010R1-R150-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 150NH 50A 0.185MOHM SM, Tolerance: ±15%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.185mOhm, Current - Saturation (Isat): 64A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Inductance: 150 nH, Current Rating (Amps): 50 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1010R1-R150-R FP1010R1-R150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1010r-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 150NH 50A 0.185MOHM SM
Tolerance: ±15%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 0.185mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 150 nH
Current Rating (Amps): 50 A
auf Bestellung 1501 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
FP1010R1-R150-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_corporation_eton_s_a0007266336_1-1748958.pdf Power Inductors - SMD 150 NH 15%
auf Bestellung 299 Stücke:
FP1010R1-R150-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_corporation_eton-s-a0007266336-1-1748958.pdf Power Inductors - SMD 150 NH 15% 80A
auf Bestellung 300 Stücke:
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
FP1010R1-R150-R FP1010R1-R150-R Hersteller : Eaton eaton-fp1010r-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Wirewound 150nH/105nH 15% 100KHz Ferrite 50A 0.000185Ohm DCR T/R