FP1010R3-R220-R Eaton - Electronics Division
eaton-fp1010r-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND FLAT PAC 220NH 63A 2 PADS
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.378" L x 0.252" W (9.60mm x 6.40mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.145mOhm
Current - Saturation (Isat): 38A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Inductance: 220 nH
Current Rating (Amps): 78 A
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1010R3-R220-R Eaton - Electronics Division
Description: IND FLAT PAC 220NH 63A 2 PADS, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.378" L x 0.252" W (9.60mm x 6.40mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.145mOhm, Current - Saturation (Isat): 38A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Inductance: 220 nH, Current Rating (Amps): 78 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1010R3-R220-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eton_s_a0011058374_1-2265056.pdf Power Inductors - SMD IND FLAT PAC, 220NH, 63A, 2 PADS, SMT
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
FP1010R3-R220-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1010r-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: IND FLAT PAC 220NH 63A 2 PADS
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 0.145mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 220 nH
Current Rating (Amps): 78 A