FP1010V14-R070-R Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND FP1010V14-R070-R FLAT-PAC
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.378" L x 0.252" W (9.60mm x 6.40mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 158mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 150A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Inductance: 70 nH
Current Rating (Amps): 68 A
auf Bestellung 300 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 300
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1010V14-R070-R Eaton - Electronics Division
Description: IND FP1010V14-R070-R FLAT-PAC, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.378" L x 0.252" W (9.60mm x 6.40mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 158mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 150A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Inductance: 70 nH, Current Rating (Amps): 68 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1010V14-R070-R Hersteller : Bussmann / Eaton ETON_S_A0011698339_1-2512107.pdf Power Inductors - SMD FLAT-PAC IND, 70NH, 150A, 2 PADS, SMT
auf Bestellung 300 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Material - Core: Ferrite
Inductance: 70 nH
Current Rating (Amps): 68 A