Produkte > COILTRONICS / EATON > FP1012V2-R120-R
FP1012V2-R120-R
FP1012V2-R120-R Coiltronics / Eaton
eaton_fp1012v_high_current_power_inductor-1829917.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD IND FLAT PAC, 120NH, 105A,2 PADS, SMT
auf Bestellung 77 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1012V2-R120-R Coiltronics / Eaton
Description: IND FLAT PAC 120NH 105A2 PADS, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 138mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 105A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Inductance: 120 nH, Current Rating (Amps): 84 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1012V2-R120-R FP1012V2-R120-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-fp1012v-high-current-power-inductor.pdf Thick Film Resistors - Through Hole 100W 2.7 Ohm High Power
auf Bestellung 90 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Description: Inductor: wire; SMD; 120nH; Ioper: 84A; ±10%; 10x6mm; Isat: 105A
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...125°C
Inductance: 0.12µH
Height: 12mm
Body dimensions: 10x6mm
Max resistance: 138mΩ
Operating current: 84A
Saturation current: 105A
Tolerance: ±10%
Test frequency: 0.1MHz
auf Bestellung 143750 Stücke:
Mindestbestellmenge: 250
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 138mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 105A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Inductance: 120 nH
Current Rating (Amps): 84 A
auf Bestellung 100 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Material - Core: Ferrite
Inductance: 120 nH
Current Rating (Amps): 84 A