Produkte > COILTRONICS / EATON > FP1107R2-R23-R
FP1107R2-R23-R
FP1107R2-R23-R Coiltronics / Eaton
Bus_Elx_DS_4342_FP1107_Series-335863.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Fixed Inductors 230nH 45A Flat-Pac FP1107
auf Bestellung 784 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1107R2-R23-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 230NH 42A 0.47MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.433" L x 0.283" W (11.00mm x 7.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.47mOhm, Current - Saturation (Isat): 45A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.283" (7.20mm), Inductance: 230 nH, Current Rating (Amps): 42 A.
Weitere Produktangebote FP1107R2-R23-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1107R2-R23-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1107-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 230NH 42A 0.47MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.433" L x 0.283" W (11.00mm x 7.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.47mOhm
Current - Saturation (Isat): 45A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.283" (7.20mm)
Inductance: 230 nH
Current Rating (Amps): 42 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 0.47mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 230 nH
Current Rating (Amps): 42 A
Produkt ist nicht verfügbar
FP1107R2-R23-R FP1107R2-R23-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_fp1107_high_current_power_inductors_data_she-1608512.pdf Power Inductors - SMD 230nH 45A Flat-Pac FP1107
Description: Inductor: wire; SMD; 230nH; Ioper: 42A; 11x7.2x7.2mm; Isat: 36A
Mounting: SMD
Body dimensions: 11x7.2x7.2mm
Operating temperature: -40...125°C
Operating current: 42A
Type of inductor: wire
Inductance: 230nH
Coil resistance: 470µΩ
Saturation current: 36A