FP1109B1-R220-R
FP1109B1-R220-R Eaton - Electronics Division
eaton-fp1109b-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220NH 55A 0.19MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.433" L x 0.323" W (11.00mm x 8.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.19mOhm
Current - Saturation (Isat): 40A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Inductance: 220 nH
Current Rating (Amps): 55 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1109B1-R220-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220NH 55A 0.19MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.433" L x 0.323" W (11.00mm x 8.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.19mOhm, Current - Saturation (Isat): 40A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Inductance: 220 nH, Current Rating (Amps): 55 A.
Weitere Produktangebote FP1109B1-R220-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1109B1-R220-R FP1109B1-R220-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1109b-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 220NH 55A 0.19MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 0.19mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 220 nH
Current Rating (Amps): 55 A