Produkte > EATON > FP1206R1-R15-R
FP1206R1-R15-R
FP1206R1-R15-R Eaton
skupage.fp1206r1r15r.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Wirewound 0.15uH/0.108uH 10% 100KHz Ferrite 50A 0.00046Ohm DCR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1206R1-R15-R Eaton
Description: FIXED IND 150NH 50A 0.43MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.461" L x 0.303" W (11.70mm x 7.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.43mOhm, Current - Saturation (Isat): 70A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Inductance: 150 nH, Current Rating (Amps): 50 A.
Weitere Produktangebote FP1206R1-R15-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1206R1-R15-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1206-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 150NH 50A 0.43MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.461" L x 0.303" W (11.70mm x 7.70mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.43mOhm
Current - Saturation (Isat): 70A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Inductance: 150 nH
Current Rating (Amps): 50 A
Produkt ist nicht verfügbar
FP1206R1-R15-R FP1206R1-R15-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-fp1206-high-current-power-inductors-data-she-1608738.pdf Power Inductors - SMD 108nH 50A Flat-Pac FP1206
FP1206R1-R15-R FP1206R1-R15-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_fp1206_high_current_power_inductors_data_she-1608738.pdf Power Inductors - SMD 108nH 50A Flat-Pac FP1206