Produkte > COILTRONICS / EATON > FP1308-R11-R
FP1308-R11-R
FP1308-R11-R Coiltronics / Eaton
eaton-fp1308r-high-current-power-inductors-data-sh-1608727.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Fixed Inductors 110nH 120A Flat-Pac FP1308
auf Bestellung 48 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1308-R11-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 110NH 68A 0.24MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.539" L x 0.510" W (13.70mm x 12.95mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.24mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 120A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Inductance: 110 nH, Current Rating (Amps): 68 A.
Weitere Produktangebote FP1308-R11-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1308-R11-R FP1308-R11-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1308-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 110NH 68A 0.24MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.539" L x 0.510" W (13.70mm x 12.95mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.24mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 120A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Inductance: 110 nH
Current Rating (Amps): 68 A
Produkt ist nicht verfügbar
FP1308-R11-R FP1308-R11-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-fp1308-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 110nH 120A Flat-Pac FP1308
Produkt ist nicht verfügbar
FP1308-R11-R Hersteller : EATON ELECTRONICS eaton-fp1308.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 110nH; Ioper: 68A; 13.7x12.95x8mm; Isat: 120A
Mounting: SMD
Type of inductor: wire
Operating temperature: -40...125°C
Inductance: 0.11µH
Coil resistance: 200µΩ
Body dimensions: 13.7x12.95x8mm
Saturation current: 120A
Operating current: 68A