Produkte > EATON > FP1308R1-R11-R
FP1308R1-R11-R
FP1308R1-R11-R Eaton
skupage.fp1308r1r11r.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Wirewound 0.11uH/0.079uH 10% 100KHz Ferrite 57A 0.00035Ohm DCR T/R
auf Bestellung 1200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1308R1-R11-R Eaton
Description: FIXED IND 110NH 57A 0.32 MOHM, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.528" L x 0.500" W (13.40mm x 12.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.32mOhm, Current - Saturation (Isat): 120A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Inductance: 110 nH, Current Rating (Amps): 57 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1308R1-R11-R FP1308R1-R11-R Hersteller : Eaton skupage.fp1308r1r11r.pdf Inductor Power Wirewound 0.11uH/0.079uH 10% 100KHz Ferrite 57A 0.00035Ohm DCR T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
FP1308R1-R11-R FP1308R1-R11-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1308r-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 110NH 57A 0.32 MOHM
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.528" L x 0.500" W (13.40mm x 12.70mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.32mOhm
Current - Saturation (Isat): 120A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Inductance: 110 nH
Current Rating (Amps): 57 A
auf Bestellung 400 Stücke:
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 0.32mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 110 nH
Current Rating (Amps): 57 A
auf Bestellung 790 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
Produkt ist nicht verfügbar
FP1308R1-R11-R FP1308R1-R11-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-fp1308r-high-current-power-inductors-data-sh-1608727.pdf Fixed Inductors 79nH 57A Flat-Pac FP1308R
Produkt ist nicht verfügbar
FP1308R1-R11-R FP1308R1-R11-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-fp1308r-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 79nH 57A Flat-Pac FP1308R
Description: Inductor: wire; SMD; 110nH; Ioper: 57A; 13.4x12.7x8mm; Isat: 105A
Mounting: SMD
Type of inductor: wire
Operating temperature: -40...125°C
Inductance: 0.11µH
Coil resistance: 320µΩ
Body dimensions: 13.4x12.7x8mm
Saturation current: 105A
Operating current: 57A