Produkte > EATON > FP1308R3-R21-R
FP1308R3-R21-R
FP1308R3-R21-R Eaton
eatonfp1308rhighcurrentpowerinductorsdatasheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Wirewound 0.21uH/0.152uH 10% 100KHz Ferrite 68A 0.00018Ohm DCR T/R
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1308R3-R21-R Eaton
Description: FIXED IND 210NH 68A 0.18 MOHM, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.528" L x 0.500" W (13.40mm x 12.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.18mOhm, Current - Saturation (Isat): 80A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Inductance: 210 nH, Current Rating (Amps): 68 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1308R3-R21-R FP1308R3-R21-R Hersteller : Eaton eatonfp1308rhighcurrentpowerinductorsdatasheet.pdf Inductor Power Wirewound 0.21uH/0.152uH 10% 100KHz Ferrite 68A 0.00018Ohm DCR T/R
auf Bestellung 10400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
auf Bestellung 800 Stücke:
auf Bestellung 800 Stücke:
FP1308R3-R21-R FP1308R3-R21-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1308r-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 210NH 68A 0.18 MOHM
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.528" L x 0.500" W (13.40mm x 12.70mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.18mOhm
Current - Saturation (Isat): 80A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Inductance: 210 nH
Current Rating (Amps): 68 A
auf Bestellung 633 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
FP1308R3-R21-R FP1308R3-R21-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-fp1308r-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 152nH 68A Flat-Pac FP1308R
auf Bestellung 393 Stücke:
FP1308R3-R21-R FP1308R3-R21-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-fp1308r-high-current-power-inductors-data-sh-1608727.pdf Fixed Inductors 152nH 68A Flat-Pac FP1308R
FP1308R3-R21-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK eaton-fp1308r-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - FP1308R3-R21-R - 210 NH UNSHIELDED DRUM CORE, WIREWOUND
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 0.18mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 210 nH
Current Rating (Amps): 68 A
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Inductor: wire; SMD; 210nH; Ioper: 68A; 13.4x12.7x8mm; Isat: 68A
Mounting: SMD
Type of inductor: wire
Operating temperature: -40...125°C
Inductance: 210nH
Coil resistance: 180µΩ
Body dimensions: 13.4x12.7x8mm
Saturation current: 68A
Operating current: 68A