Produkte > BUSSMANN / EATON > FP1308R3-R44-R
FP1308R3-R44-R
FP1308R3-R44-R Bussmann / Eaton
eaton_fp1308r_high_current_power_inductors_data_sh-1608727.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Power Inductors - SMD 317nH 68A Flat-Pac FP1308R
auf Bestellung 4485 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1308R3-R44-R Bussmann / Eaton
Description: FIXED IND 440NH 68A 0.18 MOHM, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.528" L x 0.500" W (13.40mm x 12.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.18mOhm, Current - Saturation (Isat): 37A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Inductance: 440 nH, Current Rating (Amps): 68 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1308R3-R44-R FP1308R3-R44-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1308r-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 440NH 68A 0.18 MOHM
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.528" L x 0.500" W (13.40mm x 12.70mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.18mOhm
Current - Saturation (Isat): 37A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 440 nH
Current Rating (Amps): 68 A
auf Bestellung 3200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
FP1308R3-R44-R FP1308R3-R44-R Hersteller : Eaton eatonfp1308rhighcurrentpowerinductorsdatasheet.pdf Inductor Power Wirewound 0.44uH/0.317uH 10% 100KHz Ferrite 68A 0.00018Ohm DCR T/R
auf Bestellung 800 Stücke:
Mindestbestellmenge: 400
FP1308R3-R44-R FP1308R3-R44-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-fp1308r-high-current-power-inductors-data-sh-1608727.pdf Power Inductors - SMD 317nH 68A Flat-Pac FP1308R
Mindestbestellmenge: 2
FP1308R3-R44-R FP1308R3-R44-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-fp1308r-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 317nH 68A Flat-Pac FP1308R
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 0.18mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 440 nH
Current Rating (Amps): 68 A
Mindestbestellmenge: 6
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Inductor: wire; SMD; 440nH; Ioper: 68A; 13.4x12.7x8mm; Isat: 28A
Mounting: SMD
Type of inductor: wire
Operating temperature: -40...125°C
Inductance: 440nH
Coil resistance: 180µΩ
Body dimensions: 13.4x12.7x8mm
Saturation current: 28A
Operating current: 68A