Produkte > EATON > FP1505R1-R12-R
FP1505R1-R12-R
FP1505R1-R12-R Eaton
eaton-fp1505-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Wirewound 0.12uH/0.086uH 10% 100KHz Ferrite 53A 0.00047Ohm DCR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1505R1-R12-R Eaton
Description: FIXED IND 120NH 53A 0.47MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.579" L x 0.264" W (14.70mm x 6.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.47mOhm, Current - Saturation (Isat): 87A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 120 nH, Current Rating (Amps): 53 A.
Weitere Produktangebote FP1505R1-R12-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1505R1-R12-R FP1505R1-R12-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1505-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 120NH 53A 0.47MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.579" L x 0.264" W (14.70mm x 6.70mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.47mOhm
Current - Saturation (Isat): 87A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 120 nH
Current Rating (Amps): 53 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 0.47mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 120 nH
Current Rating (Amps): 53 A
FP1505R1-R12-R FP1505R1-R12-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_4365_FP1505_Series-479549.pdf Fixed Inductors 86nH 53A Flat-Pac FP1505
FP1505R1-R12-R FP1505R1-R12-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_fp1505_high_current_power_inductors_data_she-1608767.pdf Power Inductors - SMD 86nH 53A Flat-Pac FP1505