Produkte > COILTRONICS / EATON > FP1505R1-R15-R
FP1505R1-R15-R
FP1505R1-R15-R Coiltronics / Eaton
eaton-fp1505-high-current-power-inductors-data-she-1608767.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Fixed Inductors 108nH 53A Flat-Pac FP1505
auf Bestellung 343 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1505R1-R15-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 150NH 53A 0.47MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.579" L x 0.264" W (14.70mm x 6.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.47mOhm, Current - Saturation (Isat): 72A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 150 nH, Current Rating (Amps): 53 A.
Weitere Produktangebote FP1505R1-R15-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1505R1-R15-R FP1505R1-R15-R Hersteller : Eaton eaton-fp1505-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Wirewound 0.15uH/0.108uH 10% 100KHz Ferrite 53A 0.00047Ohm DCR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
FP1505R1-R15-R FP1505R1-R15-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1505-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 150NH 53A 0.47MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.579" L x 0.264" W (14.70mm x 6.70mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.47mOhm
Current - Saturation (Isat): 72A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 150 nH
Current Rating (Amps): 53 A
Produkt ist nicht verfügbar
FP1505R1-R15-R FP1505R1-R15-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_fp1505_high_current_power_inductors_data_she-1608767.pdf Power Inductors - SMD 108nH 53A Flat-Pac FP1505