Produkte > EATON ELECTRONICS > FP1507R1-R185-R
FP1507R1-R185-R
FP1507R1-R185-R Eaton Electronics
eaton_fp1507r_high_current_power_inductors_data_sh-1608822.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 185nH 45A Flat-Pac FP1507R
auf Bestellung 298 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1507R1-R185-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 185NH 45A 0.52MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.575" L x 0.335" W (14.60mm x 8.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.52mOhm, Current - Saturation (Isat): 40A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 2-SMD, Height - Seated (Max): 0.264" (6.70mm), Part Status: Active, Inductance: 185 nH, Current Rating (Amps): 45 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1507R1-R185-R FP1507R1-R185-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1507r-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 185NH 45A 0.52MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.575" L x 0.335" W (14.60mm x 8.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.52mOhm
Current - Saturation (Isat): 40A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 2-SMD
Height - Seated (Max): 0.264" (6.70mm)
Part Status: Active
Inductance: 185 nH
Current Rating (Amps): 45 A
auf Bestellung 525 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
FP1507R1-R185-R FP1507R1-R185-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_fp1507r_high_current_power_inductors_data_sh-1608822.pdf Power Inductors - SMD 185nH 45A Flat-Pac FP1507R
auf Bestellung 234 Stücke:
FP1507R1-R185-R FP1507R1-R185-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-fp1507r-high-current-power-inductors-data-sh-1608822.pdf Power Inductors - SMD 185nH 45A Flat-Pac FP1507R
auf Bestellung 413 Stücke:
FP1507R1-R185-R FP1507R1-R185-R Hersteller : Eaton eaton-fp1507r-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Wirewound 0.185uH/0.163uH 10% 1MHz Ferrite 45A 0.00052Ohm DCR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 0.52mOhm
Material - Core: Ferrite
Supplier Device Package: 2-SMD
Part Status: Active
Inductance: 185 nH
Current Rating (Amps): 45 A