FP2-D120-R
FP2-D120-R Eaton Electronics
eaton_fp2_high_current_power_inductors_data_sheet-1608716.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 0.12uH 18A Flat-Pac FP2
auf Bestellung 1685 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP2-D120-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 120NH 37A 0.26MOHM SMD, Tolerance: ±15%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.283" L x 0.264" W (7.20mm x 6.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.26mOhm, Current - Saturation (Isat): 18A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 120 nH, Current Rating (Amps): 37 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP2-D120-R FP2-D120-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_fp2_high_current_power_inductors_data_sheet-1608716.pdf Power Inductors - SMD 0.12uH 18A Flat-Pac FP2
auf Bestellung 1700 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
FP2-D120-R FP2-D120-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp2-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 120NH 37A 0.26MOHM SMD
Tolerance: ±15%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.283" L x 0.264" W (7.20mm x 6.70mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.26mOhm
Current - Saturation (Isat): 18A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 120 nH
Current Rating (Amps): 37 A
Mindestbestellmenge: 5
Tolerance: ±15%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 0.26mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 120 nH
Current Rating (Amps): 37 A